Przejdź do głównej zawartości

Jak sprawdzić id (klasę, nazwę) gadżetu?

Pracujesz nad wyglądem swojego bloga, tworzysz szablony ... na pewno potrzebujesz czasami zmodyfikować wygląd konkretnego gadżetu. Jak to zrobić, jak dostać się do konkretnego elementu? Musisz znać jego klasę, id, nazwę. Teraz dowiesz się skąd wziąć te informacje.


Krok 1. Wejdź w Układ
Krok 2. Odszukaj wybrany gadżet i najedź kursorem myszki na link Edytuj

Odszukaj wybrany gadżet. Najedź teraz kursorem myszy na opcję (napis) Edytuj. Nie klikaj tylko przytrzymaj kursor nad napisem i poczekaj, aż na pasku dolnym pojawi się informacja taka jak poniżej (kliknij na obrazku, aby zobaczyć powiększenie)
Jak usunąć napis "Technologia Blogger"

Krok 3. Sprawdź frazę widgetId=

Sprawdzić (najlepiej zapisz sobie) jaki numer id (nazwę) posiada na twoim blogu wybrany gadżet. Jest to tekst po widgetId= do znaku &
W przykładzie powyżej, na moim blogu  gadżet Informacje o źródle ma  numer/nazwę: Attribution1

Komentarze

  1. Wow, dzięki. Bardzo przydatne :)
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Mi nie wychodzi z jednym gadżetem. (Rozsuwane menu z profilki.pl) Chciałbym go trochę obniżyć, bo mi obraz tła zasłania. W Układzie pisze, że jego kod to "HTML2", więc wpisałam taki kod w arkusz CSS: #HTML2 {height: 100px;} I się nie rusza :( Zamiast "height" wpisywałam też "margin-top" i nic nie zmienia. Wie ktoś może, dlaczego? Proszę o pilną odpowiedź!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić szablon na bloga blogspot?

Przedstawiam kilka sposób na to jak zrobić własny szablon na bloga blogspot. Od najprostszych do bardziej skomplikowanych. W kolejnych postach postaram się omówić i pokazać wam je dokładniej.

Jak wyśrodkować nagłówek bloga blogspot?

Nagłówek to górna część bloga. Blogspot umożliwia nam umieszczenie w nim tytułu, opisu (pojawiają się one domyślnie) a także obrazu. Zawartość nagłówka pojawia się zwykle z lewej strony bloga. Możemy jednak zmienić jego ustawienie.