Przejdź do głównej zawartości

Motywy Soho, Contempo, Ciekawy, Emporio - nowe darmowe szablony na blogspot

Na pewno zauważyliście już, iż na blogerze dostępne są nowe szablony. Od marca zmieniła się nazwa i teraz nazywają się motywami. Pojawiły się cztery nowości, które sprawiły niespodziankę blogerom.

Wszystkie szablony Soho, Contempo, Emporio oraz Ciekawy charakteryzuje przedewszystkim responsywność. Szablon responsywny to szablon, który jest elastyczny, a więc dopasowuje się do szerokości ekranu (rozdzielczości).

W związku z tym szablony posiadają mobilny pasek boczny. Pasek ten widoczny jest tylko na większych ekranach, na mniejszych jest "zwinięty" i aby go zobaczyć należy kliknąć odpowiednią ikonkę.

Wszystkie nowe szablony posiadają pasek nagłówka, który widoczny jest zawsze na górze, pomimo przewijania strony w dół. Mi trochę tylko żal że jest to pasek nagłówka a nie pasek menu. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie  byłoby bardziej praktyczne.

To co jednak bardzo mi się podoba w nowych motywach to możliwość decydowania o widoczności gadżetów. Możemy wskazać czy dany gadżet ma być widoczny czy ukryty. Do tej pory jeśli nie chcieliśmy używać gadżetu to musieliśmy go usunąć. Teraz jest super wygodnie, pokazujemy lub ukrywamy kiedy tylko chcemy.

Super rozwiązaniem są również automatyczne skróty postów. Do tej pory musieliśmy robić je ręcznie poprzez Zawijanie tekstu. Teraz pięknie to wygląda, i wygląd bloga nie odbiega od wyglądów  chociażby na WordPressie.

Trzeba też jasno powiedzieć, że szablony te mają zupełnie inną budowę, to zupełnie inne szablony - jest to ogromny krok naprzód.

W tym momencie zdecywowałam się na zmianę wyglądu tego bloga i wykorzystanie nowości. Oczywiście nowy szablon dostosowuję do swoich preferencji - zgadniecie który to motyw?

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak zrobić szablon na bloga blogspot?

Przedstawiam kilka sposób na to jak zrobić własny szablon na bloga blogspot. Od najprostszych do bardziej skomplikowanych. W kolejnych postach postaram się omówić i pokazać wam je dokładniej.

Jak wyśrodkować nagłówek bloga blogspot?

Nagłówek to górna część bloga. Blogspot umożliwia nam umieszczenie w nim tytułu, opisu (pojawiają się one domyślnie) a także obrazu. Zawartość nagłówka pojawia się zwykle z lewej strony bloga. Możemy jednak zmienić jego ustawienie.