Jak zrobić szablon na bloga blogspot?

Przedstawiam kilka sposób na to jak zrobić własny szablon na bloga blogspot. Od najprostszych do bardziej skomplikowanych. W kolejnych postach postaram się omówić i pokazać wam je dokładniej.


Projektant szablonów

Najprostszym sposobem na stworzenie własnego, unikalnego szablonu jest zmodyfikowanie szablonów, które proponuje blogger. Używamy do tego Projektanta szablonów, uruchamiamy go klikając:
Szablon > Dostosuj
To tutaj wybieramy szablon, układ, tło, nagłówek, czcionki, kolory ... itd. Wystarczy troszkę potrenować, aby stworzyć szablon, który nam odpowiada.


Modyfikowanie szablonów poprzez kody css

Czasami jednak Projektant szablonów nam nie wystarcza (nie możemy w nim na przykład przesunąć gadżetów bliżej siebie).

Większość osób, które twierdzą, że tworzą szablony tak naprawdę po prostu modyfikuje je, korzystając z opcji Zaawansowane:
Szablon > Dostosuj > Zaawansowane > Dodaj arkusz CSS
Wystarczy poznać kody css, aby odmienić zupełnie dany szablon.

O tym jak zmienić wygląd bloga używając projektanta szablonów i kodów css przeczytacie tu: Jak zrobić własny wygląd bloga (własny szablon)?

Tworzenie własnego szablonu (html, css)

Jedyną metodą, która daje nam pełną kontrolę nad wyglądem bloga to tworzenie szablonu od zera. Tworzymy szablon na bloga, tak jak każdy inny szablon strony internetowej.  Przy czym dodatkowo wyprowadzamy do niego dane z bloga.
O tym jak to się robi i jakie zasady obowiązują na bloggerze napiszę w kolejnym poście. Już dziś jednak możecie zajrzeć do swojego szablonu korzystając z opcji:
Szablon > Edytuj kod HTML

Komentarze

Prześlij komentarz